Powrót do strony głównej

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Ale wiele zależy również od Ciebie. Zapoznaj się z zasadami, które pozwolą uchronić Twoje dane i pieniądze przed dostaniem się w niepowołane ręce.

 

ikonka wykrzynik Pamiętaj:
 
 • DI Xelion nie świadczy usług bez zawarcia stosownej umowy (wzory umów o świadczenie usług maklerskich funkcjonujące w DI Xelion dostępne są na stronie https://www.xelion.pl/regulaminy-i-informacje)
 • zawarcie umowy o świadczenie usług maklerskich z DI Xelion możliwe jest z wykorzystaniem formularza internetowego dostępnego na stronie www.xelion.pl, osobiście w Punkcie Obsługi Klienta (lista punktów - https://www.xelion.pl/placowki) lub u Partnera Xelion
 • informacje o DI Xelion, świadczonych usługach oraz o produktach finansowych znajdujących się w ofercie DI Xelion dostępne są na stronie https://www.xelion.pl
 • Partner Xelion dysponuje pełnomocnictwem/ upoważnieniem udzielonym przez DI Xelion, które powinien Ci okazać
 • DI Xelion nie ocenia Twojej zdolności kredytowej pod kątem możliwości dokonania inwestycji w instrumenty finansowe
 • dostęp do informacji o Twoich inwestycjach wymaga jedynie zalogowania się do systemu Platforma Xelion – DI Xelion ani Partner Xelion nigdy nie prosi o zainstalowanie dodatkowego oprogramowania umożliwiającego dostęp do Platformy Xelion ani o zdalny dostęp do komputera, tabletu czy telefonu 
 • DI Xelion ani Partner Xelion nie proszą o przekazanie loginu, hasła ani kodów SMS do Platformy Xelion
 • Partner Xelion, ani też pracownicy DI Xelion nie przyjmują od Ciebie ani nie przekazują Tobie środków pieniężnych, zarówno w formie gotówkowej, jak i przelewu
 • Partner Xelion nie przyjmuje od Ciebie pełnomocnictwa do działania w Twoimi imieniu i reprezentowania Cię w związku z Twoimi inwestycjami

Zapoznaj się z zasadami współpracy z Partnerem Xelion >>> Współpraca z Partnerem Xelion

 

Deepfake i kradzież tożsamości może się przydarzyć również na rynku kapitałowym.

Uważaj na kontakt telefoniczny, sms’owy i mailowy ze strony oszustów, którzy podszywają się pod osoby współpracujące z DI Xelion lub Partnerów Xelion i nakłaniają do przekazania środków celem dokonania inwestycji.

Odnotowaliśmy sytuacje, w których oszuści podają się za pracowników lub Partnerów Xelion będących agentami firmy inwestycyjnej Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o. (DI Xelion) oraz kontaktują się z wybranymi osobami i proponują nabywanie konkretnych instrumentów finansowych, w szczególności wskazując na krótki okres na podjęcie decyzji inwestycyjnej. Z informacji, które otrzymaliśmy, wynika, iż zdarzają się przypadki, w których oszuści preparują dokumenty i starają się uwierzytelnić je umieszczając logotypy innych organów czy instytucji rynku kapitałowego, w szczególności Komisji Nadzoru Finansowego.

Podejmujemy niezbędne działania, aby chronić interes uczestników rynku kapitałowego oraz strzeżemy prawa do działania pod własną firmą, w szczególności kierując zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.


Prosimy, zachowaj szczególną ostrożność, jeżeli zadzwoni do Ciebie ktoś powołujący się na współpracę z DI Xelion i zaproponuje, abyś zrobił przelew (nawet drobnej kwoty) celem dokonania inwestycji lub też prześle umowę, której intencją jest uzyskanie Twoich danych.


Aktualności dotyczące bezpieczeństwa

ikonka glosnik

7 lutego 2024 r. II Zachowaj czujność i uważaj na osoby podające się za współpracowników DI Xelion

ikonka glosnik

12 września 2023 r. II Identyfikacja Klienta podczas rozmowy telefonicznej

ikonka glosnik

10 lutego 2023 r. II Wdrożenie dwuskładnikowego uwierzytelniania dostępu do Platformy Xelion


Bezpieczeństwo systemów

Tworząc systemy DI Xelion, zadbaliśmy o to, aby korzystanie z usług było nie tylko wygodne, ale także w pełni bezpieczne. Wszelkie informacje przekazane DI Xelion są chronione zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i zachowania poufności.

Ale bezpieczeństwo operacji wykonywanych w ramach współpracy z DI Xelion zależy również od użytkownika. Zachowaj ostrożność i miej uwadze informacje zawarte na tej stronie.

 

ikonka wykrzynik Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie podczas korzystania z Platformy Xelion!
 
 • stosuj silne hasło – hasło powinno co najmniej być kombinacją 10 znaków (małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków specjalnych)
 • regularnie zmieniaj hasło, np. w odstępstwach 30-dniowych – nowe hasło powinno różnić się od haseł wykorzystywanych dotychczas (w celu zmiany hasła po zalogowaniu do Platformy Xelion należy przejść do sekcji "Profil Klienta" i wybrać opcję "Zmiana hasła")
 • nie podawaj poufnych informacji na stronach przypominających swoim wyglądem strony DI Xelion
 • każde logowanie do Platformy Xelion rozpoczynaj od kliknięcia w klawisz „Logowanie” w górnym prawym rogu strony www.xelion.pl
 • na stronie głównej logowania do Platformy Xelion sprawdź, czy jej adres zaczyna się od: https://platforma.xelion.pl/
 • sprawdź, czy w pasku adresu lub po rozwinięciu jego lewej części widnieje symbol kłódki oznaczający nawiązanie połączenia szyfrowanego (adres zaczyna się wtedy od "https", a nie od "http")
 • jeżeli znajdziesz symbol kłódki, kliknij na niego, aby sprawdzić, czy wyświetlony certyfikat jest ważny i czy został wydany dla Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o
ikonka klodka

Prawidłowy certyfikat na stronach Platformy Xelion powinien zawierać następujące informacje:

  witryna platforma.xelion.pl
  właściciel: Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o.
  wystawca: Thawte EV RSA CA G2
  ważność certyfikatu wystawiony dnia 8 sierpnia 2023 r., natomiast wygasa dnia 9 sierpnia 2024 r.

 

ikona uiwerzytelnianie

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie dostępu do Platformy Xelion

 

Dostęp do Platformy Xelion jest możliwy po podaniu:

 • indywidualnego identyfikatora i hasła, oraz
 • kodu SMS.

Jednocześnie, masz możliwość dodania do zaufanych urządzenia, z którego logujesz do Platformy Xelion – po zdefiniowaniu urządzenia jako zaufane nie ma konieczności podawania kodu SMS podczas kolejnych logowań przy wykorzystaniu tego urządzenia.

>>> Zapoznaj się z instrukcją tej funkcjonalności.

To ważne! Do listy zaufanych przeglądarek dodaj tylko swoje bezpieczne przeglądarki, z których zwykle korzystasz. W każdej chwili możesz zmienić listę zaufanych przeglądarek.


Dla pełnego bezpieczeństwa i wygody korzystania z serwisu Platforma Xelion zalecamy korzystanie z przeglądarek:

ikonka chrome

Google Chrome - wersja 121 i nowsza

 ikonka firefox

Mozilla Firefox - wersja 115 i nowsza

ikona ege

Microsoft Edge - wersja 121 i nowsza

 

Zapoznaj się: wyłączenie dostępu do serwisu xelion.pl i systemów DI Xelion z przeglądarki Internet Explorer.


Polecamy uwadze komunikaty i ostrzeżenia dotyczące cyberbezpieczeństwa publikowane przez:

 

Podejrzewasz, że osoba nieuprawniona weszła w posiadanie danych służących autoryzacji dostępu do Platformy Xelion? Działaj szybko!:

 • dokonaj zmiany hasła dostępowego (w Platformie Xelion należy przejść do sekcji "Profil Klienta" i wybrać opcję "Zmiana hasła") oraz

 • zgłoś ten fakt DI Xelion (bezpośrednio pod numerem infolinii DI Xelion: +48 22 565 49 49 – w dni robocze w godz. 8:00-18:00)


Podejrzewasz, że ktoś kontaktuje się z Tobą w celu oszustwa?

 

Zadzwoń na infolinię DI Xelion: 

 

Skontaktuj się z Punktem Obsługi Klienta lub jego Filią: 

 +48 22 565 49 49
(w godz. 8:00-18:00)
   https://www.xelion.pl/placowki
* każdorazowo koszt połączenia wg stawek operatora